www.ogarnij-japonski.pl

Nauka języka japońskiego – od czego zacząć?

Pierwsze co przychodzi do głowy, kiedy chcesz rozpocząć naukę języka japońskiego, to wybór nauczyciela. Nauczyciel Polak czy native speaker? Lektorzy języka japońskiego często mają już zapełnione grafiki swoich zajęć i nie mogą dołożyć kolejnych godzin ćwiczeń. Z kolei native speaker w wielu przypadkach jest anglojęzyczny lub posługuje się tylko i wyłącznie językiem japońskim. Japończycy, którzy mówią po polsku często pracują w szkołach wyższych, jak i w szkołach językowych, w których trochę onieśmielają kursantów. Nie bez powodu większość uczniów pyta o polskich nauczycieli, dlatego my zdecydowaliśmy się na polskiego prowadzącego i brak bariery językowej.

od czego zacząć naukę

Lekcje japońskiego indywidualnie, samodzielnie czy grupowo?

Zajęcia grupowe pozwalają rozwijać wyobraźnię, nawiązywać stosunki międzyludzkie, zyskać nowych przyjaciół, ale i też zebrać doświadczenie pracy w grupie. Wszyscy rozwijają się równo i każdy ma ten sam zestaw ćwiczeń. Można tworzyć ciekawe dialogi pracując w parze. Jak to mówią – w grupie zawsze raźniej! Jednakże nie zawsze jest tak, jakby się oczekiwało, że będzie.

Zajęcia indywidualne pozwalają rozwijać indywidualny tok nauczania. Tempo ucznia dostosowane jest do jego potrzeb, ale to na uczniu skupia się cała uwaga. Można odczuć delikatną presję i poczuć się nieco przytłoczonym przerabianym materiałem. Nasza aplikacja ma w sobie coś z zajęć grupowych, oraz coś z zajęć indywidualnych.
Czujesz się tak, jakbyś pracował z kimś, ale masz świadomość tego, że jesteś sam z prowadzącym i sam możesz narzucić sobie czas pracy.

Samodzielnie, ale jak?

Język japoński w nauce samodzielnej może być ciężki do opanowania, ale nie niemożliwy. Najważniejsze to wybór odpowiednich ćwiczeń. Metody tradycyjne, czyli książki i podręczniki, to znów kwestia bariery językowej, bo dobre podręczniki do nauki są anglojęzyczne lub w całości w języku japońskim. Dodatkowo też, ich materiał ma nieco chaotyczny tok nauczania, słownictwo filologiczne i mało przykładów przydatnych do naturalnej, codziennej rozmowy w języku japońskim. Egzamin z języka japońskiego napiszesz świetnie, ale czy przerzucisz to na naturalną rozmowę, kiedy to japoński jest językiem, który non stop się rozwija, a Japończycy kochają skróty?  Hmm…

Nowoczesna metoda – aplikacja mobilna!

od czego zaczac2

Aplikacje do nauki języka japońskiego najczęściej podzielone są na kategorie:

  1. Aplikacje do nauki pisma.
    W takich aplikacjach podstawowe sylabariusze hiragana i katakana są osobno. Trzeba mieć więc minimum dwie aplikacje, aby dobrze nauczyć się dwóch alfabetów.
  2. Aplikacje do nauki kanji.
    Często bywają dla laika zbyt skomplikowane. Nie wiadomo od czego zacząć, skąd tyle różnych czytań jednego znaku oraz skąd wiedzieć, którego z nich należy użyć w konkretnych przypadkach. Kanji to nie tylko znaczki!!
  3. Aplikacje do nauki gramatyki.
    Gramatyka jest wypisana w formie listy z kilkoma przykładami, czasem można też skorzystać z odsłuchu. W niektórych przypadkach nie ma wyjaśnienia jak połączyć daną konstrukcję z gramatyki japońskiej z rzeczownikiem czy przymiotnikiem. Ponadto, są to czyste schematy, których trzeba uczyć się w całości. Nie pomoże to podczas podróży do Japonii, kiedy będziesz potrzebował takiego samego schematu zdania, ale z innymi rzeczownikami.

Pamiętaj, że…

Gramatykę japońską trzeba zrozumieć, a nie kuć na blachę! Gramatyka oparta na samych słówkach w formie quizu też nie przyda się w mowie codziennej. Nikt przecież nie mówi wymieniając po kolei każdy rzeczownik ;). Jeśli umiesz świetnie słówka japońskie to warto je wykorzystać w ćwiczeniach naszej aplikacji. Ogarnij Japoński ma wszystko, co potrzebne do nauki języka japońskiego. Dwa sylabariusze w jednym miejscu. Filmiki z ich pisania, czytania i użycia, co również jest ważne przy użytkowaniu języka japońskiego. Mamy dla ciebie ćwiczenia w formie cyfrowej i papierowej. Lektura do poduszki? Możesz zabrać ze sobą Ogarnięte notatki!

Filmy, w których gramatykę objaśni certyfikowany nauczyciel, przykłady są żywe i różnorodne, a pismo przestanie być skomplikowanymi hieroglifami. Dodatkowo mamy dla Ciebie dawkę humoru! Masa różnorodnego, przydatnego na co dzień słownictwa, pliki z ćwiczeniami dodatkowymi, abyś nie nudził się po lekcji z filmem, arkusze do nauki pisma, quizy, w których sprawdzisz swoją wiedzę… to wszystko znajdziesz w naszej aplikacji!

Może wydaje Ci się, że trochę tego dużo… Ale przecież wszyscy chcemy, żeby nauka języka była ekscytującą przygodą, a nie nudnym obowiązkiem. Właśnie tego potrzebujesz, aby odczuwać przyjemność i satysfakcję z nauki!

od czego zaczac nauke3


Koszt zajęć z języka japońskiego.

Szukając odpowiedniej metody do nauki japońskiego, patrzysz zarówno na cenę takich zajęć jak i na swój cenny czas, którego de facto dużo Ci nie zostaje, jeśli odliczysz szkołę, pracę czy inne codzienne obowiązki.

Zajęcia grupowe to sztywny plan, w który nie zawsze się wpasujesz. Cena zależy od danej szkoły językowej i danego sposobu nauczania (intensywnie czy wolno). Zajęcia indywidualne z języka japońskiego potrafią nieraz zmiażdżyć ceną. Doliczyć trzeba też czas dojazdu na takie zajęcia. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu i lepiej czujesz się w domu – zawsze możesz wybrać zajęcia online. Jednak one również ograniczone są harmonogramem, a pominięte zajęcia często ciężko jest nadrobić samemu.

Dlatego Ogarnij Japoński ma lekcje dostosowane do harmonogramu ucznia – sam wybierasz, kiedy odbędą się Twoje zajęcia, kiedy nauczysz się słownictwa, rozwiążesz ćwiczenia czy obejrzysz film. Jeśli masz za mało czasu, podzielone na sekcje lekcje umożliwią Ci rozłożenie jednego tematu na kilka dni bez większego problemu. Jeśli potrzebujesz oddechu, nie musisz być na zajęciach co tydzień, chociaż nasz lektor z pewnością będzie za Tobą tęsknić  ;).

od czego zaczac 4


Co więcej, raz przerobiony materiał nigdy nie przepadnie!

Możesz wrócić do wszystkich odblokowanych przez siebie lekcji w dowolnym momencie! Oszczędzasz czas i pieniądze, płacąc 29.99 zł za miesiąc zajęć, podczas którego otrzymasz cztery pełnowartościowe lekcje. Gdzie indziej mógłbyś sobie pozwolić na takie wygody?

Jeśli chodzi o płatność – pozostajemy transparentni. Nie ma żadnego haczyka, w postaci przymusu zakupienia subskrypcji przed rozpoczęciem użytkowania aplikacji – jesteśmy Ogarnięci i dajemy Ci wybór czy chcesz się z nami uczyć, bez wiązania umowami już na starcie.

od czego zaczac4

Submit your response